Kariste rondo rally estonia

Rally Estonia 2022

Noniii…Armsad fännid, aeg on kokkuvõtteks ja muljetamiseks.🤩
Ja ongi tehtud meie esimene rallidebüüt, edukalt lõpetatud Rally Estonia 2022! Päris ausad oleme, siis ilmselt pole meile veel kohale jõudnud, millega hakkama saime.

1 PÄEV

14.07, neljapäev– Äratus oli juba 6:30 ja alates 7:50st suundusime reccele. Peale reccet juba service park, kuskohast edasi avapoodium ja SS1 Raadi linnakatse. Päev oli täis korralikku tööd ja kirjutamist, ei olnud ka paari minutit söögipausi. Aga…Kui jõudsime ära avapoodiumi holding area’sse, siis mõlema näod särasid, et kogu see töö ja vaev on end ära tasunud ja milline melu… SS1 starti saime juba täiesti pimedas, tänu millele võtsime rahulikult ja kindla peale, erilist nähtavust ei olnud sõitjal sõites ega ka kaardilugejal lugedes. Peale SS1 ei olnud meie päev veel aga kaugeltki läbi, algasid ettevalmistused reedeseks võistluspäevaks…🤯

2 PÄEV

15.07, reede – Ees oli ootamas meid kaks korralikku katset, esimene kohe 21km äratuseks. Jõudsime esimese katse starti, kus nägime pikka stardijärjekorda. Katse oli peatatud, punane lipp. Järjest tuli rajalt infot, kes ja kus avarii on teinud. Tekkis umbes 1-1,5h stardi viivitust. Peale tuli minna külmade rehvidega ja teadmisega, mis varasemalt rajal on toimunud ja kes meditsiini kopteriga ära viidud. Meie suutsime aga säilitada piisavalt külma närvi ja rahu, et katse edukalt ära teha. Momente oli omajagu siiski katsel, kuid see käib ralli juurde. Teadsime juba hommikust saadik, et reedesed katsed saavad olema väga trickyd ja väljakutsuvad, kui need üle elame, siis on juba pool võitu. Reedene teine katse sai ka edukalt läbitud ja tunnetus läks iga momendiga aina paremaks. Auto kestis, koostöö sujus, legend klappis – oli vaja ainult nautida.

3 PÄEV

16.07, reede – Meie kindel eesmärk oli ralli lõpetada. Ees ootas kõige katsete rohkem päev. Saime auto parc fermest kätte 10:28 ja otse kiirelt servicesse, teadsime et omajagu on vaja auto juures teha. 20minutit servicet ja vaja oli vahetada ka klaasipesuri pump, kuna ilma lubas terve nädalavahetuse vältel väga heitlikku. Halvaks üllatuseks oli aga servicesse meid tervitama tulnud tehniline kontroll. Autol ei põlenud tagumised pidurituled, elektrisüsteemi probleemid. Hakkas närvide mäng…Kas tõesti tuleb esimene ralli katkestada piduritule puudumise tõttu? 20minutit service aega jäi ilmselgelt väheks. Maksimaalselt võib hilineda 15minutit, et veel rajale pääseda. Mehaanikud suutsid teha imelise töö ja nuputada välja süsteemi, mis toimis ja me jõudsime täpselt 15minutilise hilinemisega AKP-sse. Kaardilugeja jooksis ajavõtu inimestele veel järgi, kuna nad olid jõudnud just ära minna. Ärevust täis hommik, kogusime ka omajagu trahviminuteid – 2:30. Enesetunne polnud just kõige parem esimesele katsele peale minemiseks. Ees oli ootamas ka kohe ülilibe ja tricky Elva katse, enne mida saime veel korraliku paduvihma. Läksime kindla peale välja, et enesekindlus ja tunnetus tagasi üles leida. Legend ja rütm klappis väga hästi, mis tegi meele paremaks, sõidu poolega kindlasti rahul pigem ei olnud. Läbisime ka laupäevase teise katse, millega hakkas juba mingi tunnetus ja kindlus tagasi tulema. Ülesõidul sai üllatuseks veel monomeetriga rehve kontrollima hakates, et parem esimene jookseb tühjaks, järgmist katset lõpuni ei vea. AKP-sse jõudmiseks oli 15min aega. Kas vahetame praegu ja ehk hilineme või hakkame rehvi katsel vahetama? Mõeldud, tehtud…Kiire rehvivahetus veel ülesõidul tehtud ja täpselt minuti pealt ka õigel ajal ajavõtu kontrollpunkti jõutud. Algas Otepää katse, mis on kurikuulsa Alaküla trampliiniga. See katse sai meie kogu ralli kõige lemmikumaks katseks, kiirus oli hea, legend klappis ja kõik sujus ideaalselt. See katse pakkus täis õnnetunde. Jäi veel vaid üks katse vastu pidada ja oligi debüüt tehtud ja lõpetatud.

Mis me oskame öelda… See ralli sai kohe pakkuda ilmselt kõike, mida üks ralli võimeline on pakkuma. Siit võtame endaga kaasa väga suure kogemuste pagasi. Rally Estonia teed olid väga kiired ja väljakutsuvad, ilm oli heitlik, mis ei teinud kindlasti midagi kergemaks. Saime kohati kogeda sõitu päris mõnusalt sügavas rööpas. Võtsime ette päris pöörase seikluse, millest väljusime eluga. Saime juurde kindlust ja teadmist, et mitte miski ei ole võimatu, kui ise midagi väga tahta ja selle nimel tööd teha. Hetkel oleme mõlemad väsimused kuubis, kuid tundub, et sõrmed andsime, siis käed läksid!😜
Kairi legendaarsed sõnad: ,,Rallil sõitmine on juba kirss tordil, kõik see eelnev töö on nagu purukoogi söömine!“🤪
Siit saab minna ainult lihtsamaks, Saaremaal näeme!😈

Omaltpoolt tahame tänada kogu meie meeskonda, toetajaid, perekonda, sõpru, tuttavaid, fänne! Ja kõiki teisi rallimehi/-naisi, te elasite meile nii vingelt kaasa! Isegi kui ekipaaž ise oli sunnitud katkestama, siis hüppasid ja ergutasid meid raja ääres. Te kõik andsite imelise tunde meile ja teid on märgatud!

Kniks ja kummardus sponsoritele, kelle toetus tegi üldse selle pöörase seikluse võimalikuks:

Baltic Agro Machinery
Nordauto Grupp
Grillikaubamaja
Sunluna Puhastusteenused
Liqui Moly Eesti
AEGAON Watches
Kohvik Johanna
Don Marcos Eesti
Marge Suun ilu- ja tervisetuba
Artful Oü
Füsioterapeut Sirli Hinn
A-Karuse AS
Renthon OÜ
Tallinn Truck Show
Autosert Autokool
Kupatama Motorsport

Teie Cärolain ja Kairi❤️

📸 Marleen Maask
📸 Argo Ingver

#karisterondo #rallyestonia2022 #rally

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga