aluksne-rally

Aluksne Rally 2023

Tänaseks on möödas nädal meie elu teisest talverallist – Aluksne Rally 2023. See oli taaskord üks paras katsumus, kuid paremat aasta algust oleks raskem tahta, rallidest kahest kaks lõpetatud ja naisteklassi esikohad😄 Kui natukene minna süvitsi ka telgitagustesse, siis tegime ja andsime endast parima antud situatsioonis, mis võimalik.🤩 Cärolainil oli kaks nädalat enne rallit plaanipärane põlveoperatsioon ning Kairi jõudis vägagi põhjendatud põhjusel hommikul 05:30 Aluksnesse ja tegi ralli ära praktiliselt 1 tunnise une pealt. See annab selge orientatsiooni, et me ei ole allaandjad ning tahtejõu pealt on kõik võimalik, teeme oma ära alati ja igal hetkel. Müts maha meie mõlema ees, et võtta läbi kõigi takistuste ette ralli ja teha see ära ning mitte lüüa käega ja anda alla.

Rallist endast…Läksime kindlasti taaskord saama maksimaalset talveralli kogemust, Aluksne oli ehtne “winter wonderland”.🤩 Reede õhtusse oli planeeritud üks kiiruskatse, mida läbiti kaks korda ja pimedas. Ralli alustuseks kohe kõige pikem katse ning paras “äratus”.

SS1 – väike eksimus ühe tagasipöördega, kus ei saanud auto tagaosa libisema nii nagu vaja. Katse oli pigem rabe nii sõitmise kui lugemise osas, vajasime pisut aega enda häälestamiseks. Katsel oli ka päris tihe udu, mis tegi nägemise kehvemaks. Üldiselt ei midagi hullu, pidamine oli väga hea, saime kohe esimesel katsel aru, et on tulemas parem ralli kui Otepääl.

SS2 – esimese katse korduskatse. Elasime ühe vägagi äreva situatsiooni üle, mis on ilmselt siiani ka üks õnnelikemaid meie jaoks. Läksime sama rehvivalikuga, mida kasutasime esimesel läbimisel, mis vedas meid alt. Teisel katsel polnud pooltki sellist pidamist nagu esimesel. Suurel hool laugesse vasak kurvi minnes kaotasime auto üle juhitavuse, mis viskas meid ninaga lumevalli, olles poolel teel katusele ja samal ajal tehes õhus spin‘i.😄 Seda kirja panna on praktiliselt võimatu, sest ei saanud me isegi aru, mis nende lühikeste sekunditega toimus. Ühesõnaga pääsesime väga napilt katusest ja jäime veel ka tee peale. Kojameestega aken puhtaks ja oh üllatust, täiesti tee peal, aga mis pidi?! Kairi: “Kui siit tuleb vasak viis miinus alla, siis oleme õigel teel ka” ja täpselt nii ka oli… Kaotasime ajaliselt esimesele läbimisele vaid 1sekundiga. Galerii alt leiate pilte, milline nägi välja meie Hõbenool peale seda juhtumit. 1,5h tööd mehaanikutel ja olimegi hommikuks tagasi rajal.

SS3 – laupäeva hommikune esimene katse, mõningad trampliinid kohe äratuseks. See katse tuli juba väga hea tunnetusega, eelmise päeva rabedus oli kadunud, tundsime end mõlemad hästi ja tagasi omas maailmas. Kõik sujus.

SS4 – tegime ka sellel katsel ühe väikese spin‘i, kuid saime taaskord kiiresti rajale, ilma kahjustusteta. Iga katsega hakkas üha rohkem tulema nö “talvetunnetust” ja sõit muutus nauditavamaks.

SS5 – kolmanda katse korduskatse. Teiseks läbimiseks tekkis ikka omajagu rööbast ja tuli kohati välja ka kruusa, kuid väga mõnus katse, ilma suuremate eksimusteta. Nautisime trampliinidel lendavat Hõbenoolt.

SS6 – neljanda katse korduskatse. Hakkasime hoogu iga katsega üha rohkem üles saama. Lõunale ja päeva teisele poole läksime vastu väga hea enesetundega, olime rahul nii sõidu, lugemise kui legendiga.

SS7 – täielik lemmikkatse Aluksne rallil. Autos valitses peale kiiruskatset väga ülev ja emotsionaalne meeleolu. Tundsime üle pika aja ja kindlasti sellel aastal esimest korda 100% meie endana, eriti talvistes tingimustes.

SS8 – sellel kiiruskatsel tekkis koht, kus legend ei klappinud. Sinna kaotasime hetkeks oma hea rütmi.

SS9 – seitsmenda katse korduskatse. Teine läbimine oli juba pimedas, kohe katse algul tekkis meeletu udu, nähtavus oli praktiliselt nulli lähedane. Nautisime seda katset ka pimedas siiski sama palju kui esimesel läbimisel ja kindlasti jäi meie lemmikkatseks.

SS10 – kaheksanda katse korduskatse. Teadsime juba esimese läbimise pealt, et legend ei klapi kahjuks mingil teelõigul. Läksime juba pigem rahulikult sõitma, ilma suuri riske võtmata finišisse.🏁

Üldkokkuvõttes jäime kindlasti väga rahule, oleme suutnud leida stabiilsuse. Esimese päeva õhtul ei keerlenud peas muud kui rehvitaktika, see tundus hetkeks ikka täielik tuumafüüsika. Lõpuks see taktika, mis välja mõtlesime, osutus ainuõigeks ja ka see pakkus rahulolu. Suutsime kõikidel katsetel saavutada hea pidamise tänu õigele rehvivalikule ning rehvirõhule. Kõik sellised asjad on vägagi õpetavad ning annavad juurde väga palju kogemust ja teadlikkust. Aasta on meie jaoks alanud täiesti uute rallidega, kõik on olnud puhas õppimine, me oleme suutnud need väljakutsed vastu võtta ja edukalt ära vormistada.

Oleme kindlasti suure ärevusega juba kevade ootuses! Mais saab taaskord alguse kruusarallide hooaeg. Oodata on palju! Oleme peale Paide Rally käigukasti purunemist sõitnud kõik kolm rallit (Saaremaa, Otepää ja Aluksne) täiesti tavalise Evo originaalkastiga, mis tähendab ka teatud tagasilööke ja keerukusi. Aprillis on kohale jõudmas meie kaua oodatud sequential otsekast.🤩 Seega kindlasti on mida oodata ja stay tuned!😈

🏆Rally Aluksne🏆
ABS 39.koht (Estonia 28.)
EMV5 9.koht
LRC5 10.koht

Hoiame punktidega Eesti Meistrivõistluste sarjas EMV5 klassis hetkel suurepärast 8.kohta!🤩 Ja hooaeg on alles alguses…
Oleme tänulikud kõikidele inimestele enda ümber ja meie suurepärastele toetajatele, kes teevad kõik selle võimalikuks! Talverallidega oleme kogunud suure hulga uusi kogemusi ja liigume edasi teadlikumalt kui kunagi varem.

“Life is better at the races”

Cärolain ja Kairi❤️

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga