Kaks "petrolheadi"

Meie ühine teekond sai esmakordselt alguse 2021.aastal, kui osalesime mõlemad A1M Tehvandi Rahvasprindil crosskardiga. Jagasime ühist karti, millele eelnesid ka mõningad treeningud koos. Üsna kiirelt taipasime juba siis, et oleme kaks sarnast “petrolheadi“. 

Meist

Meie ühine teekond sai esmakordselt alguse 2021.aastal, kui osalesime mõlemad A1M Tehvandi Rahvasprindil crosskardiga. Jagasime ühist karti, millele eelnesid ka mõningad treeningud koos. Üsna kiirelt taipasime juba siis, et oleme kaks sarnast “petrolheadi“. 

Juba 2021.aasta lõpus algasid läbirääkimised, et võiks koos midagi vinget korda saata ning laiendada tehnikaspordialasid ka naistele tutvumiseks, julgustada õrnemat sugupoolt ning näidata, et kõik on võimalik kui ise midagi väga tahta ning selle nimel vaeva näha. Kindlaks plaaniks kujunes koheselt see, et me ei hakka üksteise vastu võistlema vaid me hakkame koostööd tegema – rallit sõitma! Just see on täielik koostöö spordiala, kus üks ei tee ilma teiseta midagi ja teine ei tee ilma esimeseta midagi. Teeme ajalugu ja hakkame esimeste Eesti naistena esimeseks ekipaažiks autorallis, kus professionaalsel tasemel on autos kaks naist! 

Jätkasime ka mõtete kõlgutamist 2022.aasta alguses, et kuskohast alustada ja kuidas kõike realiseerida, kuni üks hetk tuli Cärolainile pakkumine alustada autoralliga. Olles eelnevalt tulemustega silma jäänud, siis pakuti võimalust osaleda Nissan Almeraga Rally Estonial ning teha enda debüüt. Peale seda polnud kõhklustki, kellest saab kaardilugeja, üks ja ainus – Kairi Rondo. Võtsime ühiselt vastu otsuse osaleda esimesel aastal Rally Estonial ja Saaremaa Rallil, kuna nende näol on tegu naiste kahe lemmikralliga Eesti Meistrivõistluste sarjas. Algas meeletu ettevalmistusperiood…

Õpingud said alguse 2022.aasta mai lõpus, mil Rally Estoniani oli jäänud vähem kui 2 kuud. Alustasime mõlemad täiesti nullist, mis ühildas meid algusest peale veelgi rohkem, sest õppisime mõlemad kõike, et olla üksteisele olemas ja toeks. Ei tekkinud kohe algusest peale neid piire, et see on piloodi töö ja see on kaardilugeja töö… Veetsime nädalavahetusi metsas, tehes mitmeid päevi ja öid legenditrenne. Meie suurimaks toeks ja õpetajaks sai sel hetkel Eesti üks tuntumaid kaardilugejaid läbi ajaloo – Raigo Mõlder.

karisterondo-rallipaar

Meie ettevõtmist peeti täiesti hullumeelseks ja optimistlikuks, et alustame autoralliga ja veel Rally Estoniaga. Üldiselt võetakse esimesteks rallideks üldse mõningad rahvarallid. Meie ambitsioonid, sihid ja eesmärgid olid kohe algusest peale palju suuremad. 

Võime kinnitada, et vanasõnad nagu näiteks “süües kasvab isu” või “annad sõrme ja läheb terve käsi” vastavad tõele. Täpselt nii juhtus ka meiega peale esimest rallit. Väga sihikindlalt ja teadlikult tegutsedes jõudis meieni juba võimalus hakata sõitma nelikveolise Mitsubishi Lancer Evo VI-ga. Vajadus adrenaliini järele kasvas juba nii suureks, et sai osaletud ka Paide Rallyl, mida meil algselt polnud plaanis.

Olles läbinud 2022.aastal kolm Eesti Meistrivõistluste sarja kuuluvat rallit, oleme jõudnud tänaseks siiani, et meie eesmärgid, sihid ja ambitsioonid üha kasvavad. Lisaks on hea meel tõdeda, et algsest tutvusest on kasvanud välja usaldusväärne ning toetav sõprusside, mis on ka rallis üheks väga suureks eeliseks, kõike tehakse ja tahetakse koos. Osaleme 2023.aastal nii Eesti kui ka Läti Meistrivõistluste sarjas ning meie jaoks ei ole piire. 

Only sky is the limit!

Driver: Cärolain Kariste

Cärolain on pärit Valgast ning juba väiksest peale üles kasvanud bensiiniaroomide keskel, külastades iga-aastaselt toimunud motokrossi MM-etappe Jaanikese Motokeskuses. Tehnika huvi on käsikäes kaasas käinud juba peaaegu sünnist saati. Mudilasena Jaanikeses olles tõdes ta ikka ja jälle emale, et temast saab ka kunagi krossisõitja. Mida aeg edasi, seda rohkem hakkasid ümberringi tuttavad tegelema autoralliga ja autokrossiga. Samuti Valgast pärit Ranno Bundsen ja Arro Vahtra said sel hetkel üheks suurimateks iidoliteks, kellele alati sai kaasa elatud. Varasemalt puudus igasugune finantsiline võimalus antud alaga alustamiseks. 2020.aastal soetas ta enda esimese autokrossi võistlusauto, milleks oli Toyota Corolla. Kaks hooaega sai osaletud Priipalu krossidel, lisaks Valguta ja Tagumaa. Sealsete väga edukate ja heade tulemuste põhjal ning enda metsiku töö tagajärjel tulid juba võimalused ja pakkumised suuremasse maailma. Midagi ilma töö ja tahtejõuta kandikul kätte ei toodud.
Fun fact: Cärolain on sündinud 13 ja reede ning on väike "saatanasigitis" või "põrguingel". Hellitavalt kutsutakse teda siiski "Kärbseks"!

Meie eesmärgid

2023.aasta eesmärgid
1. Vähemalt üks esikolmiku koht.
2. Eesti Meistrivõistluste sarja EMV5 võistlusklassi TOP5 hooaja kokkuvõttes.
3. Arendada järjepidevalt autot, kiirust, legendi.

Pikaajalised eesmärgid
Miinimum: Võistelda R5 autoga autoralli etappidel.
Tulla esimeste naistena Eesti meistriks.
Maksimum: Jõuda välja vähemalt ühe WRC-etapini (väljaspool Eestit), kus teha kaasa osalejatena.

Co-driver: Kairi Rondo

Pärnus sündinud motohull, kelle listis pole varsti ilmselt asja, millega ta ei oleks tegelenud või sõitnud. Paljudele tuntud ka televisioonist Rooli võimu saatejuhina, mis näitab naise armastust ja teadlikkust autode ning üldiselt tehnika vastu. Mitmeid aastaid võttis ta mõõtu koos meestega quadi lenksus olles, trotsides head füüsilist vormi nõudvaid krossiradasid. Kairil polnud probleemi ka kihutada meestega võidu Volga roolis ringrajal. Ralliga on ta olnud seotud aastaid, kui mitte aastakümneid, tehes katselõpu intervjuusid. Seega ükski ralli ega sellega seotud inimene võõras juba ei ole, vaid tegu oleks justkui "teise perekonnaga". Pea ees täiesti tundmatusse vette hüpata pole probleemi, sest täpselt nii osales ta ka enda elu esimesel kiirpaadi võistlusel, tuues koju väga eduka tulemuse. Olles kunagi saanud elamuse driftiauto kõrvalistujana, siis ta oli vägagi kindel, et edaspidi ta ei istu mitte kellelegi kõrvale vaid ainult rooli. Nüüdseks on elu aga läinud siiski vastupidi ja on karjääri tegemas kaardilugejana.
Fun fact: Kairi hüüdnimi juba quadi aegadest saadik on "väike põrguline" ning tema lemmiknumber on 13.

Partnerid