karisterondo-rapla-ralli-2023

Rapla Ralli 2023

Käes on juba neljapäev, Rapla Rallist on tänaseks möödas 5päeva…Läks ikka omajagu aega, et laadida maha need ülevoolavad emotsioonid.🤩  Juba stardipoodiumil ütles meile härra Kiiver, et sellist teist ekipaaži ei ole, kelle silmad niimoodi säraksid. Ja no me võime öelda, et see ralli särasid need eriti eredalt!🤩 

Neljapäeval ca 8h taaskord reccet – täispikk tööpäev. Täpset seisukohta ei oskanud see hetk isegi katsete kohapealt võtta. Enamus tundusid väga kiired ja hea pinnasega, võiks meile sobida. SS 5/7 oli väga sarnane Saaremaa Ralli katsetele ja mis veel utoopilisem…Koha nimi oli Lümandu ja Saaremaal on Lümanda!😄  Lootsime seekord vaid paremale õnnele, et pääseme sealt metsast elusa ja tervena.

SS1 – linnakatse, saime kohe suunurgad kõrvuni. Ja mitte sellepärast, et oleks katsevõidu võtnud…Vaid viimane kurv oli tagasipööre, kus ei saanud Evot keerama ja ainukene variant oli kas elektripost või vasakult poolt posti, alustasime juba rallit seiklustega. Ilmselgelt valisime vasakult poolt posti…aga tee jäi lihtsalt paremale poole.😄  Ilma suuremate eksimusteta olime siiski rajal tagasi ja finišis, see pani situatsiooni üle naerma.

SS2 – taaskord suunurgad kõrvuni, väga mõnus kiire ja looklev katse. Legend klappis, hea tunne oli olla tagasi kruusal!🤩  Tundsime iga katsega, kuidas hakkame auto tunnetust taaskord leidma ja ühtlasi ka enesekindlust. Tulemuseks absoluudi 31.koht.

SS3 – linnakatse korduskatse, kindlapeale läbimine. Tuletasime meelde, et linnakatsel on rohkem kaotada kui võita, eriti meenutades taaskord Saaremaad, vigadest õpitakse. Cärolain sai esimest korda Evo VI käsipiduriga tagasipöördes keerama, oli see vast töövõit ja täis rõõmu! 😄

SS4 – teise katse korduskatse. Jäi juba õhtuhämarusse. Taaskord väga mõnus tunnetus ja katse, ei midagi erilist. Saime lugeda 1.päeva tehtuks ja lõppenuks. 

2.päeva hommik algas sellega, et Raplasse sõidutas meid kohale kaardilugeja, Kairi. Mõlemad olid eelnevate päevadega end nii tühjaks töötanud, et kumbki meist ei mäletanud ei katseid ega pinnast. Mõtted tuli aga liikuma saada, mis rehvirõhuga mingile katsele minna ning mis meid üldse ees ootab… Seega terve hommikune tee Raplasse kulges recce videosid vaadates.

SS5 – Huuuhhh…Kätte oligi jõudnud see Rapla Ralli kõige hirmutavam katse – Lümandu! Kitsas mets pimeduses, mis lihtsalt neelab… Hommikuks hea äratus. Läksime omast arust päris rahulikult peale, kuid tunnetus juba sõites oli lihtsalt super! Üllatuslikult absoluudi 20.aeg!🤩

SS6 – seda katset me esimesel läbimisel kahjuks sõita ei saanud. Katse oli peatatud, punane lipp. Juhtunud oli suuremat sorti avarii, mis vajas kiirabi sekkumist ja seniks kuni ei ole kiirabi rajal, ei saa ka katse jätkuda. Seepärast leppisime vaid läbisõiduga ja kõigile määrati klasside järgi üks aeg kohtunike poolt.

SS7 – viienda katse korduskatse. Kahjuks või õnneks ka seda katset me sõita ei saanud. Ilmselt mõningad teist on ka lugenud Delfi uudiseid, kus katsele kutsuti politsei. Tegu oligi selle katsega, seepärast piirdusime taaskord vaid läbisõiduga. Peale mida ütleksime, et hea oli!😄  Tee oli nii katki ja kivine, et seal juba 50km/h läbi sõites tuli valida trajektoori, et rehvid terveks jätta.

SS8 – see oli lõpuks peale viiendat katset kiiruskatse, mida saime sõita. Üpris tülpinud ja väsinud tunne oli stardis olles. Paus oli nii pikk, läbisõidud, service jne. Kell oli ca 12, kui saime kaheksanda kiiruskatse starti ja hommikul algas kõik praktiliselt kella 8st. Väsitavalt pikk ja veniv hommikupoolik. Üritasime üksteist turgutada ja üles push‘ida katseks. 
No peale seda katset…Päriselt, me ei valeta, siis ei olnud seda naeratust enam kuhugi peita. Ebareaalselt vinge, kiire katse! Pole sõnu nende emotsioonide ega katse kirjeldamiseks, kui hästi see meile sobis. Olime äkitselt ärkvel ja valmis kihutama! 🤩  Tulemuseks absoluudi 11.aeg! Midagi sellist pole veel kunagi varem olnud…

SS9 – pika service pausi ajal vaatasime eesootavad katsed video pealt üle ning teadsime, et taaskord on tulemas kiired katsed, mis peaks meile sobima. Läksime katsele juba väga vingete emotsioonidega. Tunnetus oli taaskord nii hea, legend klappis, auto liikus, kurvid olid ründavad, trajektoor ideaalilähedane. Otsekast on ikka hoopis teine maailm kui originaal kast! Olles sõitnud mõlemaga nüüdseks, siis võime seda päris kindlalt kinnitada. Katselt maha tulles mõlemad särasime, see kiirus on lihtsalt puhas nauding. Samas Cärolain ütles, et katse alguses pidamist oli pigem vähe, kohati sai vara maha pidurdatud ja varu jäi kõvasti sisse, kuniks…Tegime ülesõidul enne järgmist katset pausi ja vaatasime aegasid. ABSOLUUDI 9.AEG! Midaaa?! See tundus endalegi uskumatuna… 

SS10 – teadsime, et ees on ootamas taaskord kiire, kuid samas väga tricky katse, mis kulgeb veel ka läbi kivise karjääri. Väga hea tunnetusega taaskord, ei suuremaid eksimusi ega õnnestumisi. Absoluudi 17.aeg ning ühtlasi olime üldkokkuvõttes tõusnud juba absoluudi 16ndaks ja enda klassi 7ndaks!

SS11 – üheksanda katse korduskatse. Läksime kindlasti aega parandama teise läbimisega ja neid varusid parandama, mis esimesel läbimisel jäid. Kahjuks see parandamine läks aga natukene liiale, ühe mahapöörde mahapidurdamisega jäi Cärolain hiljaks ning tegime ühe ilusa tiiru ümber enda ehk käisime katusel ja maandusime tagasi ratastel.😄 Eks need põhja all olevad sponsorid tahavad ka reklaami!😄 Tegelikult lõpp hea, kõik hea. Suud ja ninad olid mulda täis, aga kõik OK, auto ratastel, tööle läks – kiirelt käik sisse ja edasi! Polnud kahtlustki, et nüüd katkestame, eriti kui kõik toimib. Aeg tuli ka esimesest läbimisest vaid 20sekundit kehvem. Katus sai pisut kannatada, kuid nagu naistele kohane, pisut meiki päästab alati!😄 Väike, kuid pehme rollover selle katse kokkuvõtteks.

SS12 – kümnenda katse korduskatse. Ülesõidul eelnevalt katselt avastasime, et vasak esimene rehv jookseb tühjaks. Vasaku tagumise rehvi ja velje vahe oli lihtsalt kive ja sodi täis. Jõudsime ülesõidul esimese rehvi ära vahetada ja veel õigeks ajaks ajakontrollpunkti! Kui service pausi ajal käisid mõtted, et kas täna on see päev, kui läheme proovima ka mingeid punkte punktikatsel? Siis peale seda katust me seda enam üritama ei läinud ja võtsime asja mõistusega. Teadsime, et tegu on väga kivise katsega ja rohkem varurehve meil ei ole, kui peaks ka tagumise veljelt maha viskama. Läksime autot säästma, et ei peaks viimasel katsel rehvi pärast katkestama. See meil ka õnnestus! Saime vahetatud rehvi (vasak esimene) korraliku kivi veel sisekurvis, mis lõi muhu rehvile. Kõik oli siiski finišis kontrolli all ja võisime suunduda finišipoodiumile! PS! MEIE ELU ESIMENE FINIŠIPOODIUM!🤩  Oleme küll lõpetanud rallisid, kui nendel ei ole olnud finišipoodiume. Seekord ei puudunud ka õnnepisarad ja -kilked peale finišit. Ronisime enda lömmis katusele suud kõrvuni peas nagu oleks just maailmameistri tiitli võitnud.😄 

Oli see vast ralli! Kindlasti siiani elu vingeim ralli, selliste elamuste ja seikluste ja tulemustega! Lõpetasime absoluutarvestuse 23.kohaga ja enda klassi 9.kohaga! 
Täname suure kniksu ja kummardusega enda fänne raja ääres, kes on meiega igal rallil! Teie suur KaristeRondo lipp ei jää isegi meil autost kunagi märkamata!🤩  Fännid on alati üks suur osa edasiviivast jõust! Aitäh ka kõikidele toetajatele, see ralli oli juba enne selle algust paras seiklus ja katsumus, kuid me tegime selle ära! VINGE!🤩  Aitäh pere, sõbrad, fännid, toetajad, tuttavad ja kõik kes meile kaasa elate ja pöialt hoiate! 
Nende emotsioonide pealt on hea edasi minna!

“Don’t let anyone ever put you down, because only you know your true potential.” – Craig Breen

Cärolain ja Kairi❤️

 

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga