louna eesti ralli janne veetousme

Lõuna-Eesti Ralli 2023

Foto: Sports and Speed by Janne Veetõusme

See oli täielik eksprompt ralli… Plaanis meil seda ei olnud ning nädalaga tuli ennast, autot kui ka kogu meeskonda häälestada rallilainele. Eks kõik jääb rallis ikka eelarve taha, nii kurb kui see ka ei oleks… Pühapäeva (02.07) õhtul hilja saime aga telefonikõne, kus pakuti võimalust osaleda Lõuna-Eesti rallil.🤩 Aega otsustamiseks oli enamvähem 2-3h, sest registreerimine läks 23:59 lukku.
Otsus tuli kiirelt, kui selline võimalus juba on antud, siis ei saa jätta kasutamata. Hakkas võidujooksmine ajaga, kõik auto kokku saada, mõningad varuosad ei olnud veel isegi saabunud.
Lõpp hea, kõik hea ning auto oligi reede õhtul stardivalmis.🤩 Meie kummardus kogu meeskonnale, kes nägid selle nimel vaeva. Ise aga alustasime reede hommikul sõitu Haanja pole, et need kurikuulsad kurvilised Lõuna-Eesti teed paberile kirja panna. Ralli ise oli väga kompaktne, kirja oli vaja panna vaid 3 kiiruskatset, mida kõiki sõideti 3 korda läbi ehk 9 kiiruskatset kokku.

Recce paari tunniga tehtud… Täpset seisukohta ei oskanudki võtta, meiejaoks esimene kord Lõuna-Eesti teedel. Üks oli kindel, millest aru saime… Lugemist on sellel rallil palju, sest Haanja kurvilised ja künklikud teed kaardilugejatele juba armu ei anna.😄 Plaanisime seda aga siiski võtta kui testrallina ja ettevalmistusena Rally Estoniaks. Võistluspaus oli olnud pikk, Rapla rallist oli möödas 2 kuud. Liigume nüüd aga ralli juurde…

SS1 – olime seda katset sõitnud talvel testis, kuid teistpidi. Kohati siiski oli midagi tuttavat. Hea lühike katse hommikuseks äratuseks. Katse oli kuiv, kuid üsna libe, auto tagumine osa ei tahtnud vahepeal üldse korrale alluda.😄Esimene katse siiski tehtud kindla peale ja mingi tunnetus tagasi. Kaotasime enda klassi liidrile Timmu Kõrgele antud katsel vaid +3,06 sekundit.

SS2 – väga mõnus kiire katse. Suud olid taaskord kõrvuni peas. Meile see kiirus ikka sobib ja meeldib…🤩 Olgugi, et legend tundus kohati väga optimistlik. Mingid kurvid oleks võinud olla aeglasemad, kui meil nad kirjas olid, aga rattad saime maast lahti ja ellu jäime ka.😄

SS3 – jõudsime katse starti, kui vaatasime, et teised võistlevad sõidavad meile vastu… Algselt ei saanud aru, mis toimub, kuid katse oli avarii tõttu ära jäetud ning kõik suunati otse esimesse servicesse.

SS4 – esimese katse korduskatse. Ootasime stardijärjekorras kui hakkas tulema korralikku paduvihma… Haanja kõrgustiku omapärad, iial ei tea mis see ilm seal küngaste vahel teeb. Teadsime, et katse oli juba esimesel läbimisel kuivalt libe, mis ta siis nüüd veel olla võib… Kohati oli tekkinud ikka pori, rööbastesse vesi, millest saime ka paar korda vesiliugu tunda. Suutsime ühte kraavi ka õrnalt külastada… Pidamist sellel katsel ei olnud, kõige rohkem üllatasid kurvid, mis olid nukkide taga. Sinna ei näinud kuidagi ette, kas ees on ootamas lomp sisekurvis või mitte. Elusalt ja tervelt aga finišis! Peale mida Cärolain andis kohe servicesse info, et kolmandaks läbimiseks tuleme vihmarehvidega peale, sest see siin ära ei kuiva…

SS5 – teise katse korduskatse. Läksime siia hea tundega, kuigi jätkuvalt sadas ja ilmataat meid ei soosinud, siis teadsime, et see katse meile sobib ja meeldib. Vaadates katse tulemust, siis sisetunne ei valetanud… Sõitsime välja absoluutarvestuse 6.aja, jättes meist ettepoole vaid R5 ja WRC võistlusklassi masinad!🤩 Ning meie enda, EMV5, võistlusklassi elu esimene katsevõit!🤩

SS6 – kolmanda katse korduskatse. Saime nüüd ka seda katset esimest korda läbida. See oli katse, mis läheb ilmselt Lõuna-Eesti ralli ajalukku… Ja meie peame tänama kõrgemaid jõude hoidmise ja õnne eest. Nuki taga oli järsk vasakkurv, mille lõpp keeras veel omakorda kinni. Legendis oli ilusti kirjas, kuid pidigi olema teadatuntud „neelukoht“ kogenumatele sõidumeestele. Kõigepealt kraav vedas tagaosa ära ning seejärel olime juba kogu autoga truubis. Puust jäi puudu vaid sentimeetrid, kui mitte millimeetrid… Uskumatul kombel jäi aga auto ellu, panime mootori käima, pealtvaatajad lükkasid meid välja ning saime jätkata. Tõesti õnnesärgis sündinud… Intsidendid käivad ikka ralli juurde😄 Parim info katselõpus oli aga see, kui raadio soovis palju õnne, et tõusite enda võistlusklassi liidriks… Üllatusest vajus ilmselt ka suu lahti, et peale sellist juhtumit on võimalik veel liidriks tõusta, omastarust Kõrge/Vahtra ei olnud ka tee ääres kuskil. Tuli välja aga, et nad ei olnud hoopis 6nda kiiruskatse starti jõudnud tehnilistel põhjustel. Seega üllatus oli suur!

SS7 – esimese ja kolmanda katse korduskatse. Olime saavutanud väga turvalise edu meie võistlusklassi konkurentide seas. Ütlesime, et nüüd võime autot testima hakata ja võidu ei pea enam sõitma, võtame mõistusega ja toome esimese selle kõige magusama koha koju. Panime alla ka vihmarehvid, tunnetus oli parem, võiks öelda et sõitsime katse puhtalt läbi. Tekkinud oli kohati ka sügavam rööbas, proovisime kohaneda nendega, et oleks olemas tunnetus Rally Estoniaks.

SS8 – teise ja viienda katse korduskatse. Cärolain stardis ikka naeris Kairile, et lihtne on kõigil öelda, võta mõistusega, kaotada on rohkem kui võita, nii kui stardituled kustuvad, siis on ka mõistus kadunud.😄 Tuli teha endaga pisut rohkem tööd, et meie lemmikul ja ralli kõige kiiremal katsel ei läheks enam midagi tõestama ja üritama, et kaotada esikoha positsioon. Saime ka sellega hakkama ja esimesest debüütvõidust jäigi lahutama veel vaid üks katse.

SS9 – kolmanda ja kuuenda katse korduskatse. Väga kindla peale ka see tehtud, kolmandal ringil mingeid eksimusi ei tulnud ning olime kindlustanud ELU ESIMESE RALLIVÕIDU EMV5 VÕISTLUSKLASSIS NING ABSOLUUTARVESTUSE 8.KOHA!🤩 Finišist ei puudunud ka tähistamine katsusel ja šampanja dušš.

Algus on tehtud ning süües kasvab isu. Emotsioonid olid ülevoolavad ja võiks öelda, et kestavad siiamaani. Peame nüüd aga vaikselt häälestama ja valmistama end Rally Estonia lainele, mis toimub juba järgmisel nädalal. Tahame eraldi tänada ka enda fänniklubi, kes on järjepidevalt meiega rallidel kaasas, kes ergutavad raja ääres ka teisi meile kaasa elama! Te olete vinged🤩

Aitäh kõigile tänu kellele see eksprompt ralli teoks sai, kes on terve selle aasta jooksul meiega olnud ja meisse uskunud. Loodetavasti suudame neid emotsioone ka edaspidi pakkuda!

Aitäh pere, sõbrad, fännid, toetajad, meeskond, tuttavad ja kõik kes meile kaasa elate ja pöialt hoiate!

Näeme juba järgmine nädal Rally Estonial! 🤩

Cärolain ja Kairi❤️

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga